Ypsilon demonstreerib kultuurilist mahajäämust
- Mikk Pärnits, Patreon
Hea oleks, kui sellist asja üldse ajakirjandusmaastikul poleks
- Andri Kiige, Objektiiv
Nonii, nüüd aitab küll! Sellest naljast!
- Janek, Kehra
Suur lugu
04:29
ÕIGEL POOL HULLUMEELSUST ⟩ Eksentriline Walesi mehaanikust viiuldaja Ida-Virumaal Kohtume Garethiga Viru-Nigula spordisaali fuajees pärast teisipäevast sulgpallitrenni. Kui ta Eestis on, osaleb ta võimalusel alati. Täna on ta tulnud koos Permist pärit abikaasa ja kolme tütrega, kes üle kümne aasta esimest korda siin. Meie pigem vanadele tuttavatele omase lobisemise katkestabki just waleslase naispere, kelle meelehärmiks on soe vesi poole pesu pealt otsa saanud. Parasjagu samuti trennist lahkuma asunud rahvamaja juhataja pakub välja, et tüdrukud saavad üle tänava asuvas rahvamajas soovi korral oma pead lõpuni pesta.
Elektritõuksiga metsas sõitmine on üle ootuste cool ekstreemsport Elektritõuksidest ja nende omanikest on senimaani olnud raske lugu pidada. Renditõuksid vedelevad tänavatel laiali ja risustavad linnaruumi, joobes juhid sõidavad nendega ennast alatasa traumapunkti. Ning ainuke põhjus elektritõuksi omamiseks on see, et ollakse liiga laisk jalgrattaga sõitmiseks. Mitte miski elektritõuksiga seonduv ei saa kunagi cool olla. Vähemalt nii ma arvasin, kuniks sain Järvevana metsas kokku Nilsiga.
Suur lugu
Stigmad ja stereotüübid ehitavad uimastisõltlase ja abi vahele barjääre Tõenäoliselt pole sa ainus, kellel sõnaga “narkomaan” kangastub esmajärjekorras pähe mõni eluheidik – määrdunud riiete, katkiste hammaste ja närvilise olekuga inimene, keda sa oma koju ei kutsuks - nagu tegelased Trainspottingust. See on stigmatiseeriv stereotüüp, mis ei pruugi reaalsuses paika pidada ja on tugevalt seoses sõnaga “narkomaan”. Mis oleks, kui me lõpetaks selle sõna kasutamise?
RISKIKÄITUMINE ⟩ Ostuhullus ja võrdlev kulutamine Raha tähendab asju ja asjad tähendavad rikkust. See on sarnane nähtus mõtteviisile, mille kohaselt võib su kodu olla ka kõige uberikum Lasnamäe korter, kuid kui auto on kõva, siis oled tegija vend, sest keegi väljaspool su kodupiirkonda ei pea teadma, kui jõukas sa päriselt oled. Tavalisest rohkem raha saanuna otse poodi või autosalongi lippavad inimesed võtavad aga endalegi aru andmata osa majanduslikust riskikäitumisest.

Viimase aja hitid

1
2
3
4
5
Seda peeti maailma kõige turvalisemaks suhtlusrakenduseks, kuni see kukutas Euroopa suurima narkovõrgustiku Belgia sadamalinnas Antwerpenis konfiskeeris Europol 9. märtsil toimunud operatsiooni Sky raames 17 tonni kokaiini. Aine väärtus Euroopa tänavatel oleks olnud 850 miljonit eurot – see on Eesti kolme aasta haridus- ja teadusrahastus. Sama operatsiooni käigus konfiskeeritud kaheksa luksusautot, 1,2 miljonit eurot sularahas, 28 tulirelva ja politseimundrid tunduvad üüratu kokaiinilasti kõrval tühised. Europoli operatsioon õnnestus väidetavalt tänu Sky Global krüpteeritud telefonide ja rakenduse ECC lahti muukimisele, mida seni on peetud võimatuks.
Suur lugu
Bitcoinidraakon ja tema põrgutules pööningud Kuigi põlengu hõngu kevadises õhus tunda ei ole, tekitavad hõreda olemisega ning katuseta mõisavaremed meeleolu, justkui oleks see alles mõned päevad tagasi toimunud. Tulekahju käigus tekkinud sodi koristamine ning uste ja akende sulgemine on kõik, mida end mõjuka bitcoinimiljonärina eksponeerida armastanud Risto Pietilä suutis õnnetusele järgnenud 23 kuu jooksul korraldada. Lisaks pikiti kõikjale mõisasüdant läbiva avaliku tee ümbrusesse võõrkehadena eramaad ja videovalvet kuulutavad sildid. Varsti tärkab siin muru ja lehte lähevad põlispuud. Lootus väärika hoone taassünnile paistab aga olematu – oma lossist krüptoentusiastide mekat lootnud Pietilä hukkus mullu augustis liiklusõnnetuses.
2 galeriid
Kadunud kuurort - Soome lahe Tahitist julgeolekuohuks Virumaa kõrgelt pankrannikult merele vaadates paistavad käeulatuses kunagi soomlastega asustatud saared. Nendest omal ajal Soome lahe Tahitiks kutsutud armastatud kuurort Suursaar on täna arvestatav julgeolekuoht, mille lähedusse ei luba venelased tormivarju isegi väikeseid tsiviilaluseid. Kuni 176 meetri üle merepinna kerkivad kaljud, hävitatud saarekultuur ja strateegiline asukoht muudavad Suursaare tähelepanuväärseks ja ängistavaks monumendiks meie regiooni läbi aegade halbadele poliitilistele suhetele.