Ypsilon demonstreerib kultuurilist mahajäämust
- Mikk Pärnits, Patreon
Hea oleks, kui sellist asja üldse ajakirjandusmaastikul poleks
- Andri Kiige, Objektiiv
Nonii, nüüd aitab küll! Sellest naljast!
- Janek, Kehra

Sul on midagi sisulist maailmale öelda, kuid Sa ei saa seda teha enda nime alt?

Saada oma ebapopulaarne arvamus toimetus@ypsilon.ee

Heade argumentidega lood lähevad eetrisse, soovi korral pseudonüümsena.

EBAPOPULAARNE ARVAMUS ⟩ Kui sinu kehal on õigused, siis luba neid ka teistele Millegipärast suuresti kattuvad vaktsiinivastaste ja abordivastaste inimgrupid. Silmakirjalikkus lööb sisse hetkel, kui vaktsiinide kontekstis rõhutatakse vabadust otsustada oma keha üle ning abortide puhul aga võideldakse taolise mentaliteedi vastu. Coincidence? I hope so! Aga isegi kui see on teadmatusest ja läbimõtlematusest või oma välismaiste eeskujude matkimiseks, ei tohiks iga inimene, kes on keeldunud maskikandmisest või vaktsiinist argumendiga "my body, my choice", enam kunagi võtta sõna abortide keelustamise teemal.
EBAPOPULAARNE ARVAMUS ⟩ Hooldekodu. Korteriühistu koosolek Sa oled põline linlane, aga kus sa täpsemalt elad, kui sa oled mõtlev 20-40 aastane enesega toimetulev meesterahvas. Kesklinn, Mustamäe, Lasnamäe, Pelgulinn, Viimsi? Parim variant on, et sa elad oma töökoha lähedal. Ilus oleks ju mõelda, et looduses ja pisut linnast väljas, Laulasmaad, Murasted ja Kaberneemed on kõik toredad kohad, aga vaadake ja proovige neid hommikustes ummikutes 40-ga tööle venivaid inimesi kadestada.

Viimase aja hitid

1
2
3
4
5
Ebapopulaarne arvamus ⟩ Miks meil on vaja tänavatele anarhiat? Tõuks sõidab mööda. Viuhh. Vaevu saan eest ära hüpatud, kuid komistan siiski äärekivi peal. Kes, kurat, need nii kõrgeks lubas teha? Mingi vend autoroolis scrollib niisama Twitteris ja kogu maailm on tema auster. Teelt eest, tatikad! Autoteel vuhiseb bemmide ja octaviate vahelt slaalomis läbi rattur punases. Peatub ka punaseks värvunud foori ees nagu solidaarne maasikas. Ja mingi tüüp ta kõrval autos joob otse pakist piima. Ongi perses. Siia ma suren.
Ebapopulaarne arvamus ⟩ Mina olen süüdi! Kui suur on minu ökoloogiline jalajälg? Mis autoga ma sõidan, kus toodetud rõivastega ma ennast riietan, millest koosneb minu menüü? Mis energiaklassi kodumasinaid ma kasutan? Millised on minu ostuharjumused? Milline on minu teadlikkus säästlikust ja keskkonda säästvast eluviisist? Sellised ja sellelaadsed on küsimused, mida mul endalt küsima sunnitakse. Et mul oleks oma süü suurusest aimu. Mul on, süütunne närib mind päeval ja ööl. Aga mida mul selle vastu teha annab?
Ka bambushambahari võib olla karuteene keskkonnale Plastik on out. Seega on out ka plastikust hambaharjad, mille probleem lisaks materjalile on ka nende äravisatavus. Eestis visatakse aastas ära umbes 5,3 miljonit hambaharja, mis on arvutatud eeldusel, et kõik Eesti inimesed hambaharja iga kolme kuu tagant vahetavad ja üldse hambaid pesevad. Aga isegi kui iga eestlane kasutaks aastas vaid ühte hambaharja ning uue aasta hakul vahetaks selle uue vastu, rändab prügilasse 1,3 miljonit hambaharja aastas.
Olavi Ruitlane: Kas ka sina oled ATH-täiskasvanu? Tänapäeval on peredes massiliselt ATH diagnoosiga (aktiivsus- tähelepanuhäirega) lapsi. See oleks nagu uuema aja mure ja vanemad ägavad nendega kaasuvate probleemide all. ATH täpsed tekkepõhjused ei ole teada, uuringutes on leitud aju ainevahetuse eripärasid ja probleeme aju erinevate piirkondade koostöös, samuti kahtlustatakse keskkonnast pärit mürgise toimega ühendite rolli ATH tekkimisel. Aga see ei ole ainult lapse mure, kuni 30%-l ATH-ga laste vanematest esineb ATH-le omaseid tunnuseid, mis viitavad otseselt pärilikkuse osatähtsusele.