KOHALIK KIRJUTAB ⟩ Afganistani ja Tadžikistani vahelise silla sulgemine röövib inimestelt elatusallika ja hariduse Afganistani kirdepiiri ääres asub Tadžikistani linn Horug. Kahte riiki ühendab kuulus Pamiri sild, mis kõrgub Panji jõe kohal. Jõgi ise toimib Afganistani ja Tadžikistani vahelise piirina. Pamiri rahvas, kes elab mõlemal pool jõge, olid harjunud silda tihedalt kasutama kauplemiseks, mis on peamiseks piirkonna elatusallikaks. Afganistanis toimuva tõttu on aga sild ja piir kinni pandud. Tuhandete pamiride jaoks tähendab see elatise kadumist.

Viimase aja hitid

1
2
3
4
5
KOHALIK KIRJUTAB ⟩ Afganistani suurimad mured: naiste õigused, PTSD ja rahvustevahelised pinged Pärast 20 aastat konflikti, surma ja ebastabiilsust on rahu lõpuks Afganistani jõudnud. Tore, aga mis nüüd? Riik on kaugel täiuslikkusest ning tee taastumiseni on pikk ja vaevaline. Afganistani ühiskonda on sügavalt juurdunud mitmeid probleeme, mis vajavad adresseerimist, enne kui on lootust Talibani lubatud helgemale tulevikule. Naiste kehv kohtlemine, rahvustevahelised pinged, varasemad ümberasustamised ja traumajärgne stress (PTSD- toim.) on vaid käputäis Afganistani ees seisvatest võtmeküsimustest.
2 videot
Reisikiri Barcelonast ⟩ Koroona hingus ja ohtlikud tänavad. 1. osa Piki Baleaari mere rannikut Barcelona lennuväljale laskudes avaneb see 1,6 miljoni elanikuga suurlinn paremal käel kogu oma hiilguses. Korrapärase mustri moodustavad kvartalid, sadam, Sagrada Familia, taamal mäed, millest ühe otsas veel miskine kuulus kirik ja palju muud. Jälgin mööda libisevat linna täiesti emotsioonitult, oskamata sellest veel midagi arvata. Justkui postkaart, millel puudub tähendus.
AFGANISTAN ⟩ Intervjuu Talibani aladel vlogiva tüübiga: inimesed tahavad, et sõda lihtsalt lõppeks Kaamera käes ja sõber Aziz kõrval seikleb Farhan Hotak mööda Afganistani ääremaid ja jäädvustab 20 aastasest sõjast räsitud riigi inimlikku külge ja igapäevaelu ajal, kui Talibani islamirühmitus riiki üle võtab. Farhan ja Aziz käivad külades, millel pole nimesid, ja piirkondades, mida tuntakse ainult valitseva hõimu järgi. Intervjuus Ypsiloniga räägib Farhan elust Talibaniga, Afganistanist laiemalt ning sellest, kuidas on olla vlogger selles keerulises aegruumis.
AFGANISTAN ⟩ Maailma suurimast heroiinitootjast on tänu mägitaimele saamas maailma suurim metamfetamiini tootja Neli aastat tagasi hakkas Afganistanis pihta suuremat sorti metamfetamiini tootmine. Uue ekspordiartikli kujunemiseks piisas avastusest, et senimaani peamiselt küttematerjalina kasutatud mägitaimest on võimalik üliodavalt toota metamfetamiini. Riik, mis siiani toodab 90 protsenti maailma heroiinist, võib üle võtta ka globaalse metamfi hulgimüügi ning kujuneda selle maailma suurimaks tootjaks. Kõik tänu võsasele mägitaimele ladinakeelse nimetusega Ephedra sinica.